Zafira opel 1.8L 2005 (Nr 6146188)

Zafira opel 1.8L  2005

Marka i model:

zafira 1.8L 2005

Waga w kg (łączna):

1335

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3379.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Grand, Korynt

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Norfolk, Downham Market

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.