(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Żagle (Nr 7796668)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Żagle
220 x 20 x 20 cm
7 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
7 kg
Dystans
689 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” mieści się sporo różnego rodzaju łajb żeglujących. Zaczynając od mniejszych, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy przewozie żaglówek, w szczególności tych większych, fundamentalną sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łodzi, musi mieć świadomość czy ładunek przewyższy 3,5 t. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik ma obowiązek mieć w samochodzie urządzenie typu: viaBox.

Przy transporcie motorówki - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrze jest wynieść jak najwięcej elementów ruchomych, a te które zostaną przytwierdzić tak, żeby się nie przemieszczały. Trzeba posiadać świadomość, że elementy luźne mogą zniszczyć łódź w pewnym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też żaglówki przeważnie uzależniony jest od wagi, rozmiaru i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie przetransportować jacht, proponujemy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ofertę, a w kilka chwil wieść dotrze do wielu setek firm transportowych, które przeanalizują wypisany transport oraz wysuną swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu posiada się wgląd do wielu wycen rozmaitych firm transportowych. Czym dokładniej jest nakreślony ładunek, tym dokładniejsza będzie wycena takiego transportu.

Na przykład, koszt dla kajaka mieści się w widełkach 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt motorówki standardowego rozmiaru, najczęściej rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a cena dużego jachtu - to przeważnie zakres 2,5-3 złotych za kilometr.