(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Żaglówka na postawie razem 1150 kg (z Oberwil bei Zug do Kiekrz) Transport pomiędzy 01-15.11.2019 (Nr 5242106)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

1150.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1128.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zug, Zug

Od 1 lis 2019 do 15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 23 lis 2019 do 7 gru 2019


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy dostać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi narzucone przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest istotna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, warto wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łajbie. Wszystkie rzeczy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu żaglówki
Koszty transportu żaglówki związane są na ogół od rozmiarów i wagi jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niewielkich łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport żaglówki na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.