(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

żaglówki klasy Cadet na przyczepie (Nr 4923506)

żaglówki klasy Cadet na przyczepie

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

1.6

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1821.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Southampton

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” figuruje szerokie pasmo różnego rodzaju pojazdów żeglujących. Zaczynając od niedużych, jak: rowery wodne, motorówki, czy też większych jak: łodzie motorowe. Przy transporcie jachtów, przede wszystkim tych dużych, istotną sprawą jest ich ciężar. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łódki, musi mieć świadomość czy ładunek przekroczy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca ma obowiązek mieć w busie aparat typu: viaBox.

Przy transporcie motorówki - niezależnie od jej gatunku - dobrze jest pozabierać jak największą liczbę elementów luźnych, a te których nie można usunąć zaczepić w taki sposób, żeby się nie przemieszczały. Warto posiadać wiedzę, że elementy przemieszczające się mogą uszkodzić łajbę w jakimś stopniu.

Koszt przewozu łodzi czy też żaglówki zwykle uzależniony jest od ciężaru, gabarytów jak i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy samemu nie możemy przewieźć łajbę, proponujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za darmo ogłoszenie, a w parę sekund wieść zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przejrzą wypisany transport i wystawią swoje wyceny. W ten sposób na jednym portalu ma się wgląd do wielu wycen różnych firm transportowych. Czym skrupulatniej jest przedstawiony transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w widełkach od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej przeciętnego gabarytu, najczęściej rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena dużego jachtu - to zwykle przedział od 2,5 do 3 zł/km.