(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Żaglowy (Nr 4618349)

Żaglowy

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2200

Dystans: 413.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

7 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg

8 lip 2019


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy zdobyć dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą przyczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie elementy, jakie pozostały na jachcie powinny być zabezpieczone i unieruchomione. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu żaglówki
Koszty przewozu łodzi żaglowej związane są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za przewóz jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.