(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Zbi 190 (Nr 5690682)

Zbi 190

Marka i model:

Vespa piaggio

Waga w kg (łączna):

190

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2049.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Sorrento

Od 15 sty 2020 do 19 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Białogard

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.