(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

zbiornik plastik (Nr 8272691)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
zbiornik plastik
108 x 100 x 160 cm
75 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
75 kg
Dystans
413 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

10 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakopane

15 lut 2022


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia mały towar, który nie wymaga wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia dużej płaszczyzny, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przekracza 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Warto także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, trzeba opisać pakunek. Kluczowa jest także informacja w kwestii usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy także załadunek i wyładunek. Istotny może być także czas wykonania usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.