(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zderzak stalowy (Nr 5702883)

Zderzak stalowy

Długość [m]:

1.7

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

22

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Zderzak nie malowany

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 448.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gostkowo

9 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

16 sty 2020


Transport innych ładunków

Przewóz różnych ładunków

Koszt przewozu różnych towarów bywa zależny od wielkości towaru, terminu przewozu jak również od odległości między miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz wywrotka.

Palety - stanowią bazę, na której rozkłada się niewielkie przedmioty lub opakowania. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj transportuje się artykuły spożywcze, paczki, artykuły budowlane (takie jak farby, panele itd.), drzwi jak także materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport ładunku, który należy transportować samochodem ciężarowym oraz zajmuje jedynie fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu używa się różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Przewóz pewnych towarów może wymagać kontenera – głównie w przypadku transportu towarów płynnych lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także transportować drobnicę w opakowaniach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki szczególnej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej do tyłu lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie klasyfikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu okien.