(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-27 22:38

zip 50

(Nr 2326948)
zip 50

Marka i model:

zip

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 421.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Dziemiany, 83-425, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Suwałki, Polska

Termin elastyczny