(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 08:28

Zipp pro 50 (Nr 2743484)

Marka i model:

Zipp pro 50

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 286.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ruda Śląska, Polska

Od 26 maj 2018 do 24 cze 2018

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

Termin elastyczny