(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

zlecę ładunek : drzwi balkonowe i stopnie schodowe (Nr 209713)

zlecę ładunek : drzwi balkonowe i stopnie schodowe

Długość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

125

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Mam do zabrania z Polski drzwi balkonowe i stopnie schodowe z poręczą

Dystans: 2004.90 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Sierpc, 09-200

Od 1 kwi 2014 do 14 kwi 2014

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Newcastle upon Tyne, DH3 2AP

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za paczki, których przewóz wymaga szczególnej ostrożności uważa się przedmioty, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i nietrwałe. Kwalifikujemy do nich m.in. instrumenty muzyczne, przedmioty szklane, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z delikatnych surowców. Pośród zazwyczaj przetransportowywanych przedmiotów natrafimy na pianina, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły bilardowe.

    Kwestia należytego ochronienia przesyłki jest zasadnicza. Warto zastosować tworzywa zabezpieczające takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch lub papier. Folii bąbelkowej i kartony dobrze jest skorzystać do ochronienia małych elementów – można je zakupić w markecie budowlanym oraz w portalach w sieci. Podczas gdy folia stretch wykorzystywana jest do owinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia pakunku można wykorzystać również pledy, styropian, czasopisma, ręczniki oraz taśmy.

Cena przewozu przesyłki o wielkiej ostrożności

    koszt przewozu przesyłki, która domaga się specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz wielkości, a także od odległości między punktem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na definitywny koszt może mieć wpływ także konieczność zapewnienia tworzyw ochraniających przez firmę przewozową. Przykładowo, za przewóz lustra na trasie Warta - Gliwice wydano niecałe 250 złotych. Tymczasem za transport zegara nad kominek z Holandii do Łodzi zostało zapłacone 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia na odcinku Warszawa – Umianowice cena wyniosła 300 złotych.