(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-15 20:51

Zlecę przewiezienie auta typ sedan (Nr 2706500)

Zlecę przewiezienie auta typ  sedan

Marka i model:

BMW e46

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1619.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lyon, Francja

Termin elastyczny