(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 20:21

Zlecę przewóz auta (Nr 2418564)

Zlecę przewóz auta

Marka i model:

BMW X1

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 788.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Stuhr, 28816, Niemcy

27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Toruń, 76-248, Polska

Od 27 lut 2018 do 30 mar 2018