(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-12-02 03:42

Zlece przewóz auta z Anglii do Polski

(Nr 1486512)
Zlece przewóz auta z Anglii do Polski

Marka i model:

Mazda 323f

Budżet zlecenia [zł]:

1700 zł

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1920.10 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Birkenhead, CH41 3LH

Od 4 gru 2016 do 9 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Knurów, 44-194

Od 11 gru 2016 do 16 gru 2016