(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-11-07 07:52

Zlecę transport auta os. z Monachium w okolice Wrocławia

(Nr 2138940)

Marka i model:

VW Golf 4 (3 drzwi)

Waga w kg (łączna):

1240.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 653.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Starnberg, 82319, Niemcy

Od 7 lis 2017 do 12 lis 2017

Adres i termin dostawy

Strzelin, 57-100, Polska

Od 7 lis 2017 do 30 lis 2017