(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-08-31 10:06

Zlece Transport Boxa dachowego z Münster do Bolesławiec (Nr 3175818)

Długość [m]:

240

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

25.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 670.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z dużej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar przekracza 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać opakowanie. Istotna jest również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być także termin zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Münster, 48147, Niemcy

Od 31 sie 2018 do 9 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

9 wrz 2018