(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Zlece transport kontenerów socjalnych o wymiarach 3mx6mx2,5m szerokość 3m 12sztuk waga około 3t szt, (Nr 5414142)

Zlece transport kontenerów socjalnych o wymiarach 3mx6mx2,5m szerokość 3m 12sztuk waga około 3t szt,

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 272.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Weißenfels

Od 11 lis 2019 do 16 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Pisarzowice

Od 13 lis 2019 do 20 lis 2019


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są zapakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener posiada odpowiedni sprzęt, który umożliwia montowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki najczęściej przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Popularnym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, często określany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te zwykle stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne są także kontenery 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – ich gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów używa się do transportu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie ładunków olbrzymich i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane ściany i wieko górne. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów i typu przewożonego ładunku, odległości oraz dodatkowych elementów, które firma przewozowa musi zrealizować podczas transportu.