(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2015-11-11 14:52

zlecę transport motocykla na trasie Kraków -Castleford Wielka Brytania.

(Nr 323984)

Marka i model:

Yamaha sr 500

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1953.20 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków, Wodna, 30b/44

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Castleford, WF10 3SD, Elizabeth drive, 34

Termin elastyczny