(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-29 20:53

zlece transport samochodu

(Nr 1473262)
zlece transport samochodu

Marka i model:

Mazda CX5

Waga w kg:

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Dystans: 2649.70 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Getafe, 93862 getafe

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, opole, 45-802

Termin elastyczny