(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 13:31

Zlecę transport samochodu Mercedes 124

(Nr 2638040)
Zlecę transport samochodu Mercedes 124

Marka i model:

Mercedes 124

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 238.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Pszczyna, 43-200, Polska

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Ropczyce, 39-100, Polska

Od 1 maj 2018 do 7 maj 2018