(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 18:57

Zlecę transport samochodu osobowego Mercedes Sprinter Maxi z miejscowości Rimmini - Włochy do Kielc - Polska

(Nr 2321168)

Marka i model:

Mercedes Sprinter

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2222

Dystans: 1392.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rimini, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny