(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 17:53

Zlecę transport samochodu osobowego Renault Laguna z miejscowości Nanteuil-le-Haudouin- Francja do Kielc - Polska

(Nr 2332464)
Zlecę transport samochodu osobowego Renault  Laguna z miejscowości Nanteuil-le-Haudouin- Francja do Kielc - Polska

Marka i model:

Renault Laguna III

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1604.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Boissy-Fresnoy, 60440, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny