(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Zlecę transport silosa (Nr 5464066)

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

120

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Dystans: 809.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Piotrków Trybunalski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Schalchen

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia mały towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się auta, których waga przewyższa 3,5 t. oraz inne maszyny spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Kluczowa bywa również informacja na temat usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy przykładowo załadunek i wyładunek. Zasadniczą informacją może być również czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zwykle palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.