(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zlece transport sprawnego samochodu BMW z Francji do Polski (Nr 4907030)

Zlece transport sprawnego samochodu BMW z Francji do Polski

Marka i model:

BMW 114D Seria 1

Waga w kg (łączna):

1395

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1990.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Midi-Pireneje, Colomiers

Od 16 wrz 2019 do 27 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Działoszyn

Od 18 wrz 2019 do 30 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.