(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

zlecę transport szklanej witryny do bemaru sałatkowego (Nr 369070)

zlecę transport szklanej witryny do bemaru sałatkowego

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

20

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

skrzynia paletowa

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 407.30 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań, 61-070, Kołodzieja, 19

Od 10 kwi 2016 do 15 kwi 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Starachowice, 27-200, Rynek, 1

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych oraz łamliwych należy wcześniej rozważyć możliwość ochronienia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki trzeba wypełnić gąbczastymi fragmentami zabezpieczającymi. Szkło dobrze jest zawinąć w folię stretch – szczególnie uwagę należy poświęcić przedmiotom kruchym i pamiętać, żeby wypełnić wolne miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz zabezpieczenia rzeczy folią, decydujące jest również otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

    Jeżeli przewozimy wielkie tłukące się przedmioty na przykład lustra, to trzeba ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle i czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

    Małe ze szkła elementy np. kieliszki, butelki można owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Następnie układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie dotykały się. Taką samą techniką owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, takich jak lampy czy monitory, warto wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

    Koszt transportu elementów łatwo tłukących się zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, kiedy żądamy użycia specjalnych materiałów ochraniających (jeżeli prosimy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt około 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 złotych.