(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-09-15 15:15

Zlece Transport Szkocja -Polska (Nr 1095502)

Zlece Transport Szkocja -Polska

Marka i model:

Suzuki KingQuad

Waga w kg (łączna):

210.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2788.30 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, FRASERBURGH, AB438SE

Od 16 wrz 2016 do 15 paź 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Termin elastyczny