(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-27 23:01

zlecę transport TOYOTA YARIS uszkodzony silnik (Nr 1460632)

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

900.00

Dystans: 337.50 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 28 lis 2016 do 3 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kotlin, 63-220

Termin elastyczny