(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Żmijki do zboża (Nr 6110353)

Marka i model:

Akron

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

400

Dystans: 1609.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götalands Län, Töreboda

Od 27 maj 2020 do 6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kijany

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych często bywa przewozem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkie maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny swobodnie przemieszczać się po drogach, ponieważ ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Komplikację stanowić może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, jaki przekracza standardy dopuszczalne dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych zazwyczaj stosuje się przyczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych mają właściwie dopasowanymi lawetami, które potrafią przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, wymagane będzie odebranie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów uprawnych

Cena przewozu maszyny rolniczego jest związana od wielkości, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być jeszcze termin przewozu.