(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Zodiac (Nr 4881066)

Zodiac

Długość [m]:

4.70

Szerokość [m]:

1.50

Wysokość [m]:

0.50

Waga w kg (łączna):

700.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3119.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Aberdeen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” mieści się szerokie pasmo różnorakich pojazdów pływających. Zaczynając od niewielkich, jak: kajaki, małe łódki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy przewozie łodzi, głównie tych większych, decydującą sprawą jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki transport łódki, musi mieć świadomość czy obciążenie przewyższy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia ciężaru, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL i firma transportowa ma obowiązek posiadać w pojeździe mechanizm typu: viaBox.

Przy transporcie łajby - pomijając jej typ - dobrą praktyką jest zlikwidować jak największą liczbę elementów luźnych, a te których nie można usunąć unieruchomić w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto posiadać świadomość, że przedmioty ruchome mogą zniszczyć łódź w pewnym stopniu.

Koszt transportu łajby czy też żaglówki przede wszystkim zależy od wagi, wielkości jak i odcinka do pokonania. W momencie, gdy samodzielnie nie możemy przewieźć jacht, polecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ogłoszenie, a w parę sekund informacja dotrze do wielu setek firm transportowych, które przeanalizują zadeklarowany ładunek oraz przedłożą swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednej platformie posiada się wgląd do dużej liczby ofert rozmaitych firm przewozowych. Czym dogłębniej będzie opisany transport, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego transportu.

Na przykład, cena dla kajaka znajduje się w widełkach 0,3-0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki przeciętnego gabarytu, zazwyczaj rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena sporego jachtu - to przeważnie zakres od 2,5 do 3 złotych za kilometr.