(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-11-20 10:20

Żółw

(Nr 2166276)
Żółw

Waga w kg (łączna):

2.00

Dystans: 139.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Ostrogórska, Sosnowiec, 41-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubomierz, 34-736, Polska

Termin elastyczny