(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

zongshen quad (Nr 6960104)

Waga
Sztuk
zongshen quad
Długość
200 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1394 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Normandia, Frenelles-En-Vexin

Od 6 gru 2020 do 7 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Staniew

Od 8 gru 2020 do 11 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.