(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

zongshen quad (Nr 7127670)

Waga
Sztuk
zongshen quad
Długość
200 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1398 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Normandia, Frenelles-En-Vexin

Od 30 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Staniew

Od 31 gru 2020 do 1 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.