(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zontes 125 G1 Spoke (Nr 8044896)

Waga
Sztuk
Zontes 125 G1 Spoke
Długość
197 cm
138 kg
1
Łączna waga:
138 kg
Dystans
189 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 32685

Cena: 300 zł brutto

Nadanie: Od 21 wrz 2021 do 23 wrz 2021
Dostawa: Od 21 wrz 2021 do 23 wrz 2021

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

Od 21 wrz 2021 do 23 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wojnowice

Od 21 wrz 2021 do 23 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.