(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-12-23 20:42

Żuk

(Nr 2241078)

Marka i model:

Żuk

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 484.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dydnia, Polska

Od 27 gru 2017 do 7 sty 2018

Adres i termin dostawy

Dziadowa Kłoda, 56-504, Polska

Termin elastyczny