(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 21:12

zumico (Nr 3008364)

zumico

Marka i model:

zumico

Waga w kg (łączna):

250.00

Dystans: 277.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Paczków

25 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny