(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 13:26

Zumico GR 200

(Nr 2643244)
Zumico GR 200

Marka i model:

Zumico GR200

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 313.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mysłowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Przemyśl, Polska

Termin elastyczny