(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 21:23

zündapp Mokick

(Nr 2333228)
zündapp Mokick

Marka i model:

Zündapp

Waga w kg (łączna):

75.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hardegsen, 37181, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Vålberg, 660 50, Szwecja

Termin elastyczny