(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zwei leere Batterie Transportbehälter aus Kunststoff (Nr 4612189)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.0

Wysokość [m]:

1.25

Waga w kg (łączna):

40

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 938.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Châlons-En-Champagne

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przewiezienia drobny ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej powierzchni, wtedy użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których waga przekracza 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – waga i wielkość. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, należy opisać opakowanie. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy także załadunek i rozładunek. Znaczącą daną jest także czas wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.