(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zx6r (Nr 6142332)

Zx6r

Marka i model:

Kawasaki zx6r

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 525.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.