(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zyrandol szklany (Nr 6769844)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Rama zyranola stoli ma 1m srednicy i stoi na europalecie, wystaje niesty 10cm po kazdej strony palety. Szkla sa zapakowane w 2 kartony 60x50x50. Czyli europalet o wysokosci 140cm i dwa kartony

Dystans: 1532.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, England, London

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych warto wcześniej rozważyć możliwość ochronienia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Wolną przestrzeń pakunku należy zapełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię stretch – zwłaszcza uwagę powinno się poświęcić elementom delikatnym oraz dodatkowo należy wypełnić niezajęte miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz ochronienia rzeczy folią, znaczące jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

Jeżeli transportujemy duże tłukące się elementy na przykład lustra, to powinno się ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z tym samym komunikatem.

Mniejsze ze szkła przedmioty przykładowo kieliszki, butelki warto osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie dotykały się. W taki sam sposób układamy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, przykładowo lampy lub telewizory, należy wykorzystać dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, jak np. swetry lub szmatki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli zależy nam na tym, aby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.