Akademie parkingowe

cb radioRozmowy na parkingu i kanał 19 na CB to niewątpliwie najpopularniejsze formy spędzania czasu przez kierowców. Trafiają się rozmówcy różnego formatu, stanowi to zatem swoisty folklor. Niestety wulgaryzmy i epitety są na porządku dziennym, co niewątpliwie ma duży wpływ na negatywne opinie związane z tym zawodem. Sam z przykrością muszę potwierdzić, że niemała grupa ludzi przedstawia siebie jako cwaniaków i krętaczy.

Często trafiają się również mitomani i bajkopisarze. Zbyt wielu wypowiada się o rzeczach, o których ma niewielkie pojęcie a wygłaszane poglądy są często zasłyszanymi opiniami, do tego przekręconymi o własne przemyślenia. Takich mitów i legend krąży niestety wiele. Staram się nie podejmować rozmów na parkingach. Większość z opowiadaczy jest niezadowolona ze wszystkiego co ich otacza, na każdy temat mają coś mądrego do powiedzenia. Oczywiście im gorszą opinię wygłoszą tym wypowiedź lepsza.

  • Odradzam również opowiadania co i gdzie wieziecie.

  • Jeżeli musicie tankować- zróbcie to lepiej rano albo po przerwie.

  • Starajcie się tak gospodarować paliwem, aby na dłuższych postojach nie było go zbyt wiele.

  • Nie zostawiajcie dokumentów przewozowych na wierzchu.

  Niewinna CMR-ka leżąca za szybą może przysporzyć problemów. Jeżeli auto jest puste a postój dłuższy- odepnijcie kawałek plandeki, żeby jej nikt nie pociął. Nie tylko w Naszym kraju. Jedne z najniebezpieczniejszych miejsc to okolice Lyon i Calais we Francji. Częste są przypadki wpuszczania eteru do kabiny kierowcy. Może również trafić się pasażer „na gapę”- konsekwencje finansowe są bardzo dotkliwe…

Osobiście najwięcej nauczyłem się na załadunkach i rozładunkach. Warto podpatrywać jak pracują inni, śmiało pytać jeżeli czegoś nie wiemy lub nie rozumiemy. Często kilka pytań do kolegi w kolejce pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Krzysiek

Z transportem związany od 25 lat, ostatnie 12 lat jako kierowca ciężarówek. Pracował jako kurier, prowadził własny transport, obecnie kierowca TIR w transporcie międzynarodowym. W wolnych chwilach pisze na blogu Clicktrans.pl - Strefa Przewoźnika.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *