Weekend w Europie

Wypoczynek

Wypoczynek jest bardzo ważnym elementem pracy kierowcy zawodowego.
Do codziennych noclegów wystarczy odpowiednie miejsce parkingowe. Lecz gdy czeka nas tzw weekend w Europie szukamy fajnych i ciekawych miejsc.
Jedni z nas poszukują dobrego zaplecza sanitarnego –  czyste toalety, natryski, a dla drugich atutem będzie bliskość miasta lub ciekawego miejsca, które można przy okazji zwiedzić. Inni nie obędą się bez  parkingu z bezpłatnym wifi – by nadrobić kontakty  z najbliższymi .
Jest To czas kiedy ładujemy akumulatory na cały tydzień.

Należy pamiętać jednak by nie przesadzić z tzw. resetowaniem się, co niestety bywa nagminne wśród  kierowców.

Weekend czasem może mieć dla nas bolesne skutki.

Każdy z nas ma inny metabolizm. Dla jednych dawka bezpieczna to dla drugich dawka zabójcza.
Moja rada:  jeśli już , to pijmy rozsądnie, a niedzielę zostawmy sobie na relaks.  Inne środki stanowczo odradzam.

W sobotę warto zadbać o zaopatrzenie na przyszły tydzień, wybrać w miarę tani sklep, by nie rujnować naszego budżetu. Przygotować posiłek zbliżony do domowego. To pomoże odpocząć również naszemu żołądkowi, który w tygodniu zazwyczaj pracuje na przetworzonym jedzeniu. To idealny czas na spacer czy pogranie w piłkę.

Choć z doświadczenia – większość kierowców wybiera integrację z innymi. Cały tydzień  w bezruchu warto wynagrodzić zasiedziałemu organizmowi.

Okolice miast i miasteczek mogą być fajną bazą wypadową. Francja, Niemcy, Włochy posiadają wiele urokliwych miejsc, które warto zobaczyć.

Weekend w Europie

Są miejsca, szczególnie we Francji, które mogą stać się weekendowym rajem dla wędkarzy. Jeśli stacjonujemy akurat w pobliżu Atlantyku, grzechem byłoby nie skorzystać z kąpieli, szczególnie w okresie wiosny i lata.

Weekend oczywiście spędzamy  według uznania. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze to co lubimy jest dla nas dobre 🙂
Szerokości.

Wojtek

Od 3 lat prowadzę firmę transportową o profilu usługi kurierskie oraz transport międzynarodowy. Swoje doświadczenie zawodowe zaczynałem od najniższych szczebli: jako kurier, kierowca międzynarodowy, koordynator serwisu kurierskiego. Z zamiłowania jestem fanem motoryzacji.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *