Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport części lub akcesoriów pojazdu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą części i akcesoria.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione części pojazdów i akcesoria:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko w porządku. tylko powinno być lepsze powiadomienie. ogólnie polecam.

dwa koła do ciągnika rolniczego

Klient: Marta L.
,
Trasa: Wrocław - Lublin

Duży Pozytyw!!! Rzeczowe ustalenia, wspaniała komunikacja oraz konkretne i solidne podejście do sprawy - profesjonalizm pod każdym względem! Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Drzwi tylne Peugeot Expert

,
Trasa: Sępólno Krajeńskie - Kolbuszowa

Wszystko poszło zgodnie z planem! Wspaniały kontakt! Bardzo dziękujemy za wzorową transakcję! Zapraszamy ponownie! Wiele zdrowia życzy Marta :)

Zawieszenie Fiat Ducato

,
Trasa: Sępólno Krajeńskie - Trakiszki

Przygotowanie do transportu

Omawiając metody przewozu pojazdów, nie wolno pominąć kategorii takiej jak akcesoria i części aut. Jeśli zakupiliśmy nową bądź używaną część samochodową, możliwe że będziemy potrzebowali przewozu. Może się także zdarzyć, że zmuszeni będziemy przewieźć zarówno auto, jak i części z nim powiązane. W tej sytuacji można zdecydować się na skorzystanie z usług firm transportowych zarejestrowanych w serwisie Clicktrans.

Organizując transport dla kupionych części, musimy zwrócić uwagę na stan, w jakim znajdują się części. Typ transportu będzie szczególnie istotny w przypadku uszkodzonych części, bo może wymagać specjalnych działań po stronie zatrudnionego przewoźnika. Części niepełne lub o nieregularnym kształcie najlepiej holować. Przygotowując je do transportu warto umieścić towar na przyczepie przy pomocy specjalnego urządzenia lub maszyny. Rodzaj i stan przewożonych komponentów ma również wpływ na ilość czasu, jaki firma przewozowa będzie musiała przeznaczyć na ładunek a także rozładowanie przewożonego ładunku. Dlatego niezbędne jest dokładne poinformowanie przewoźnika o wszystkich szczegółach dotyczących części, które zamierzamy przetransportować. Firma może potrzebować więcej czasu na przygotowanie właściwych pojazdów. Aby uniknąć opóźnień lub nieporozumień, warto z jak największym wyprzedzeniem opisać firmie transportowej nasze wymagania.

Zorganizowanie bezpiecznego przewozu wymaga zapewnienia odpowiedniego sposobu spakowania. W tym celu należy zaopatrzyć się w pewne materiały ochronne dla części podczas przewozu. Najłatwiejszym sposobem jest spakowanie rzeczy w opakowania kartonowe, które możesz znaleźć w wielu supermarketach. Elementy posiadające ostre krawędzie można dla bezpieczeństwa okryć kawałkami tektury. Kolejną ochronę daje folia bąbelkowa oraz zastosowanie materiałów amortyzujących transportowany towar. Tak zabezpieczony karton wystarczy obkleić taśmą klejącą

Wystawiając ogłoszenie na transport części oraz akcesoriów samochodowych, pamiętajmy o podaniu znaczących informacji, od których będzie zależne dopasowanie jak najkorzystniejszej wyceny. Zacznijmy od napisania rozmiaru przewożonych części lub akcesoriów. By dostać odpowiednią wycenę przewozu, podaj ciężar, długość i szerokość ładunku. Wybranie idealnego opakowania do części zależy od ilości rzeczy, które planujemy wysłać. W zależności od rozmiaru przesyłki, przewoźnik może zaproponować przewóz na palecie, schowane w kartonie lub w mniejszym pudełku. Znaczącym wyznacznikiem udanego przewozu będzie również odpowiednie przygotowanie części samochodowych do transportu. Zużyte części auta muszą zostać opróżnione ze wszelkich płynów i wyczyszczone z pozostałości smaru. Wszystkie małe elementy trzeba dokładnie opakować przed przewozem.

W dalszej części tekstu przedstawione są przykładowe zlecenia przewozu części oraz aut zrealizowanych za pośrednictwem Clicktrans:

Części koparki z Danii do Polski

Elementy o wadze 1300 kilogramów zostały przewiezione na trasie 1132 km w cenie 1700 zł.

Silnik na obszarze Polski

Na trasie Witkowo-Katowice (366 km) wykonano przewóz silnika na palecie ważącego 650 kilogramów. Zleceniodawca wybrał na ofertę opiewającą 600 zł.

Szukasz transportu?

Transport części pojazdów City of Nottingham już od 30 zł!

Zleć transport części pojazdów