Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport części lub akcesoriów pojazdu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą części i akcesoria.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione części pojazdów i akcesoria:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z planem. Polecam

2 opony

Klient: Karol K.
,
Trasa: Gunzenhausen - Borowy Młyn

Wszystko ok, polecam.

Zderzak samochodowy

Klient: Beata O.
,
Trasa: Siniarzewo - Płońsk

Szybko, sprawnie, konkretnie. Polecam!

4 Koła 18"

Klient: Leszek R.
,
Trasa: Orle - Gryfice

Przygotowanie do transportu

Opisując metody przewozu pojazdów, nie wolno pominąć grupy takiej jak akcesoria oraz części pojazdów. Jeżeli zakupiliśmy nową albo używaną część samochodową, możliwe że potrzebujmy transportu. Może się także okazać, że musimy przetransportować zarówno samochód, jak i akcesoria z nim związane. W takiej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z usług przewoźników dostępnych w serwisie Clicktrans.

Organizując transport dla posiadanych części, musimy wziąć pod uwagę stan, w jakim są elementy. Rodzaj przewozu będzie szczególnie znaczący w przypadku zniszczonych komponentów, bo może wymagać dodatkowych działań po stronie zatrudnionego przewoźnika. Części zdekompletowane bądź o nieregularnym kształcie najlepiej holować. Przygotowując je do transportu warto położyć rzeczy na przyczepie przy pomocy specjalnego urządzenia lub maszyny. Rodzaj i kondycja przewożonych elementów ma także wpływ na ilość czasu, jaki firma przewozowa będzie musiała przeznaczyć na załadowanie a także rozładunek przewożonego towaru. Z tego powodu, niezbędne jest szczegółowe poinformowanie przewoźnika o wszystkich szczegółach dotyczących części, które planujemy przetransportować. Firma może potrzebować więcej czasu na przygotowanie właściwych urządzeń. Aby uniknąć opóźnień bądź nieporozumień, zalecamy ze stosownym wyprzedzeniem przedstawić firmie transportowej nasze wymagania.

Zorganizowanie bezpiecznego transportu wymaga zapewnienia właściwego sposobu zapakowania. W tym celu warto zaopatrzyć się w solidne materiały chroniące części w trakcie przewozu. Najprostszym rozwiązaniem jest spakowanie przedmiotów w pudła kartonowe, które można kupić w pobliskich sklepach. Części mające ostre brzegi można dla bezpieczeństwa okryć kawałkami tektury. Dodatkową ochronę daje folia bąbelkowa oraz wykorzystanie tworzyw amortyzujących transportowany towar. Tak przygotowany karton wystarczy obkleić taśmą klejącą

Publikując ogłoszenie na przewóz części i akcesoriów samochodowych, nie zapomnijmy o zawarciu istotnych informacji, od których będzie zależne zaproponowanie jak najkorzystniejszej wyceny. Warto rozpocząć od wskazania wymiarów przewożonych części lub akcesoriów. By otrzymać odpowiednią wycenę transportu, podaj ciężar, długość oraz szerokość ładunku. Wybranie idealnego opakowania do części zależy od ilości rzeczy, które planujemy przewieźć. W zależności od wielkości ładunku, przewoźnik może zaproponować przewóz na palecie, zapakowane w kartonie lub w mniejszym opakowaniu. Istotnym wyznacznikiem udanego transportu będzie także odpowiednie przygotowanie części samochodowych do przewozu. Używane części samochodowe powinny zostać opróżnione ze wszystkich płynów a także oczyszczone z pozostałości smaru. Wszystkie delikatniejsze rzeczy należy jak najlepiej opakować przed transportem.

W dalszej części tekstu prezentujemy przykładowe zlecenia transportu części i akcesoriów aut zrealizowanych z Clicktrans:

Elementy koparki z Danii do Polski

Komponenty o wadze 1300 kilogramów zostały przetransportowane na dystansie 1132 km za 1700 zł.

Silnik na obszarze Polski

Na trasie Witkowo-Katowice o dystansie 366 kilometrów zrealizowano transport silnika na palecie o masie 650 kilogramów. Zleceniodawca wybrał na ofertę opiewającą 600 zł.

Szukasz transportu?

Transport części pojazdów pomorskie już od 30 zł!

Zleć transport części pojazdów