Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport kontenera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą kontenery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione kontenery:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko sprawnie, idealnie punktualnie, w dobrej cenie. Bardzo polecam!

pawilon biurowy 6m x 250

,
Trasa: Kraśnik - Gadebusch

Szybko, tanio POLECAM

Paczka

,
Trasa: Szczecin - Antwerpia

Wszystko w należytym porządku.

4 palety Szwecja 19560 do Polska 43-300

Klient: Adam A.
,
Trasa: Arlandastad - Bielsko-Biała

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport kontenerów?

Jeżeli potrzebujesz transportu kontenerów i potrzebujesz wyszukać przewoźnika, zdolnego zrealizować podobny transport, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. W serwisie Clicktrans.pl znaleźć można tysiące zweryfikowanych przewoźników, a więc także przewoźników realizujący zlecenia dotyczące transportu kontenerów. Żeby opublikować ogłoszenie, wybierz „Zleć transport”, kliknij sekcję „Ładunki”, a następnie podsekcję „Kontenery”. Wpisz tytuł swojego ogłoszenia. Wypełnij pola opisu ładunku. Wpisz ciężar, wysokość, szerokość oraz długość kontenerów, które chcesz przetransportować. W przypadku, gdy potrzebujesz transportu kilku kontenerów, powinieneś wpisać informacje stanowiące sumę wymiarów wszystkich kontenerów. W przypadku, gdy kontenery mają różne wymiary, wymień szczegóły w oknie „Informacje dodatkowe”. W tym miejscu możesz również wypisać wszelkie inne dane odnośnie przesyłki, warunków transportu, Twoich wymagań wobec Przewoźnika. Jeżeli załadunek oraz rozładunek mają zostać przeprowadzone w konkretnych terminach, o tym również musisz poinformować w tym polu. Kiedy posiadasz określony budżet, wpisz w formularzu maksymalną kwotę – w ten sposób przewoźnicy będą wiedzieli, jaką kwotę możesz przeznaczyć na przewóz kontenerów oraz czy będą w stanie zaproponować Ci oferty w zaproponowanym przez Ciebie budżecie. Zdecyduj też, jaki typ usługi jest Ci potrzebny: sam transport, czy transport razem z załadunkiem oraz rozładunkiem. Drugi wariant bez wątpienia okaże się nieco kosztowniejszą opcją, ale jest doskonałym wyjściem, w przypadku, gdy nie jesteś w stanie załadować i rozładować kontenerów. Kiedy już opiszesz przedmiot transportu, możesz przystąpić do wypełniania dalszych pól w formularzu. Pozostają jedynie trasy i terminy. Możesz podać dowolną miejscowość, wraz z ulicą i kodem pocztowym. Sprawdź, czy adresy zostały podane poprawnie. Na ich podstawie platforma generuje mapę i podaje odległość z miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Określ też w jakich terminach chciałbyś przeprowadzić przewóz kontenerów. Jeżeli nie masz sztywnych terminów, możesz zaznaczyć, że terminy są elastyczne.

 

Rodzaje i zastosowanie kontenerów

Kontenery to skrzynie zazwyczaj wykonane z metalu. Służą one do przewożenia różnego rodzaju drobnych towarów. Drobnica, a więc przeznaczone do przewozu towary, podzielona jest zwykle na mniejsze pakunki. Ładunki mogą być opakowane w worki, kartony czy pojemniki. Niekiedy drobnica bywa też transportowana na europaletach. Przy pomocy kontenerów da się przewozić towary sypkie i płynne. Nadają się też do transportowania towarów, które potrzebują podgrzewania albo chłodzenia.
Zgodnie z definicją stworzoną przez komitet techniczny ISO TC 104, kontener jest urządzeniem przeznaczonym do przeowzu ładunków. Jego konstrukcja jest trwała, co pzowala wielokrotnie transportować w nim produkty. Budowa kontenerów pozwala na to, aby przewozić je jednym lub kilkoma środkami transportu bez przeładowywania zawartości. Kontenery muszą być tak zbudowane, aby możliwie ułatwiać ładowanie i rozładowywanie towarów. Poza tym, kontenery muszą być odpowiednio wyposażone. Ich wyposażenie powinno czynić łatwiejszym zabezpieczenie ładunku i przenoszenie między pojazdami.
Definicja kontenerów powstała w roku 1968. W tym samym roku wprowadzono także normy ustalające rozmiary kontenerów. Ustalona została wytrzymałość i budowa kontenerów. Od tego czasu istnieją też regulacje dotyczące maksymalnej masy brutto i oznakowań kontenerów.

Wymienić można różne rodzaje kontenerów. Wśród najpopularniejszych jest kontener standardowy 20-stopowy. To nazwa zwyczajowa, ten kontener nieraz nazywa się również kontenerami 1C. 1C jest określeniem rodzaju kontenera. Jego wielkość wynosi w przybliżeniu 33 metrów kwadratowych. Wymiar wewnętrzny kontenerów 20-stopowych wynosi około 591,9x234x238 cm. Innym popularnym typem jest kontener typu 1A, nazywany również kontenerem 40-stopowym. Rozmiar wewnętrzny tych kontenerów to: 2230x2438x 2191 mm. Zarówno w kontenerach 20-stopowych jak i 40-stopowych da się transportować około dziesięć palet. Będą bardzo przydatne kiedy musisz przewieźć ładunków opakowanych, czyli przewożonych w skrzyniach, workach czy pudłach. Większe przesyłki, dla przykładu większe maszyny, można w nich również transportować luzem. Dostępne są też kontenery 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top”. Ich wymiary są podobne (choć nie zawsze identyczne) do zwykłych kontenerów 20-stopowych i 40-stopowych. Różnica polega przede wszystkim na tym, że kontenery „open top” otwierają się od góry. Wykorzystuje się je podczas transportu ładunków ładowanych z góry. Kontenery tego typu zwykle wykorzystuje się do transportowania ładunków o wysokości przekraczającej wysokość kontenerów otwieranych z boku. Niektórych ładunków nie da się załadować z boku, wtedy również przydają się kontenery „open top”. Oprócz tego, nieraz wykorzystuje się je do transportu ładunków sypkich, takich jak na przykład koks czy węgiel. Kolejny rodzaj kontenerów to tzw. kontenery „flat rack”. Przeznaczone są one przede wszystkim do przewozu produktów wielkogabarytowych a także ciężkich sztuk, których załadowanie na standardowe kontenery jest niemożliwe lub niełatwe. Niejednokrotnie ładuje się je na otwarte pokłady, więc przewożony ładunek bywa narażony na działanie warunków atmosferycznych. Kontenery w rodzaju „flat rack” występują rownież w wersji „collapsible”, która posiada składane ściany. W przewozie produktów wymagających utrzymania właściwej temperatury używa się kontenerów chłodniczych. Takich kontenerów zwykle używa się w transporcie żywności. Kontenery chłodnicze zaliczają się do sekcji kontenerów o kontrolowanej temperaturze. Poza nimi w tej kategorii mieszczą się również kontenery ogrzewane czy termiczne mechaniczne chłodzone. Pośród rozmaitych kontenerów znajdziemy również kontenery „high cube”. Używa się ich do przewozu przedmiotów przestrzennych. Są to kontenery charakteryzujące się podwyższoną wysokością Rodzaj „high cube palletwide” oprócz podwyższonej wysokości, ma też większą szerokość a także został zaprojektowany do przewozu palet. Oprócz wymienionych typów w transporcie wykorzystuje się też na przykład kontenery „open side” z otwieranymi bokami, kontenery o otwieranych bokach i dachu, kontenery cysterny, kontenery typu „rolling floor”, czyli wyposażone w podłogę toczną, kontenery z wentylacją, kontenery oz obudową, którą można zdjąć w całości, a także kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.
Wewnątrz kontenerów najczęściej znajdują się punkty zaczepień i haki. Maksymalna ładowność maszyn zwykle wynosi nie więcej niż 28 ton.

 

Sposób przewożenia kontenerów

Do przewozu kontenerów zazwyczaj wykorzystuje się samochody ciężarowe. Samochody ciężaroweCiężarówki wyposażone są w rozmaite naczepy, ale te pojazdy, które wykorzystuje się do przewozu kontenerów, są wyposażone w ciągnik siodłowy oraz naczepę podkontenerową.

 

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera lub kontenerów zależy od trasy, wymiarów przewożonego towaru, typu ładunku oraz warunków, jakie muszą być spełnione w czasie przewozu. Przewoźnicy osobno wyceniają każde zlecenie. 

Jak zorganizować transport kontenerów?

Jeżeli potrzebujesz transportu kontenerów i potrzebujesz wyszukać przewoźnika, zdolnego zrealizować podobny transport, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. W serwisie Clicktrans.pl znaleźć można tysiące zweryfikowanych przewoźników, a więc także przewoźników realizujący zlecenia dotyczące transportu kontenerów. Żeby opublikować ogłoszenie, wybierz „Zleć transport”, kliknij sekcję „Ładunki”, a następnie podsekcję „Kontenery”. Wpisz tytuł swojego ogłoszenia. Wypełnij pola opisu ładunku. Wpisz ciężar, wysokość, szerokość oraz długość kontenerów, które chcesz przetransportować. W przypadku, gdy potrzebujesz transportu kilku kontenerów, powinieneś wpisać informacje stanowiące sumę wymiarów wszystkich kontenerów. W przypadku, gdy kontenery mają różne wymiary, wymień szczegóły w oknie „Informacje dodatkowe”. W tym miejscu możesz również wypisać wszelkie inne dane odnośnie przesyłki, warunków transportu, Twoich wymagań wobec Przewoźnika. Jeżeli załadunek oraz rozładunek mają zostać przeprowadzone w konkretnych terminach, o tym również musisz poinformować w tym polu. Kiedy posiadasz określony budżet, wpisz w formularzu maksymalną kwotę – w ten sposób przewoźnicy będą wiedzieli, jaką kwotę możesz przeznaczyć na przewóz kontenerów oraz czy będą w stanie zaproponować Ci oferty w zaproponowanym przez Ciebie budżecie. Zdecyduj też, jaki typ usługi jest Ci potrzebny: sam transport, czy transport razem z załadunkiem oraz rozładunkiem. Drugi wariant bez wątpienia okaże się nieco kosztowniejszą opcją, ale jest doskonałym wyjściem, w przypadku, gdy nie jesteś w stanie załadować i rozładować kontenerów. Kiedy już opiszesz przedmiot transportu, możesz przystąpić do wypełniania dalszych pól w formularzu. Pozostają jedynie trasy i terminy. Możesz podać dowolną miejscowość, wraz z ulicą i kodem pocztowym. Sprawdź, czy adresy zostały podane poprawnie. Na ich podstawie platforma generuje mapę i podaje odległość z miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Określ też w jakich terminach chciałbyś przeprowadzić przewóz kontenerów. Jeżeli nie masz sztywnych terminów, możesz zaznaczyć, że terminy są elastyczne.

 

Rodzaje i zastosowanie kontenerów

Kontenery to skrzynie zazwyczaj wykonane z metalu. Służą one do przewożenia różnego rodzaju drobnych towarów. Drobnica, a więc przeznaczone do przewozu towary, podzielona jest zwykle na mniejsze pakunki. Ładunki mogą być opakowane w worki, kartony czy pojemniki. Niekiedy drobnica bywa też transportowana na europaletach. Przy pomocy kontenerów da się przewozić towary sypkie i płynne. Nadają się też do transportowania towarów, które potrzebują podgrzewania albo chłodzenia.
Zgodnie z definicją stworzoną przez komitet techniczny ISO TC 104, kontener jest urządzeniem przeznaczonym do przeowzu ładunków. Jego konstrukcja jest trwała, co pzowala wielokrotnie transportować w nim produkty. Budowa kontenerów pozwala na to, aby przewozić je jednym lub kilkoma środkami transportu bez przeładowywania zawartości. Kontenery muszą być tak zbudowane, aby możliwie ułatwiać ładowanie i rozładowywanie towarów. Poza tym, kontenery muszą być odpowiednio wyposażone. Ich wyposażenie powinno czynić łatwiejszym zabezpieczenie ładunku i przenoszenie między pojazdami.
Definicja kontenerów powstała w roku 1968. W tym samym roku wprowadzono także normy ustalające rozmiary kontenerów. Ustalona została wytrzymałość i budowa kontenerów. Od tego czasu istnieją też regulacje dotyczące maksymalnej masy brutto i oznakowań kontenerów.

Wymienić można różne rodzaje kontenerów. Wśród najpopularniejszych jest kontener standardowy 20-stopowy. To nazwa zwyczajowa, ten kontener nieraz nazywa się również kontenerami 1C. 1C jest określeniem rodzaju kontenera. Jego wielkość wynosi w przybliżeniu 33 metrów kwadratowych. Wymiar wewnętrzny kontenerów 20-stopowych wynosi około 591,9x234x238 cm. Innym popularnym typem jest kontener typu 1A, nazywany również kontenerem 40-stopowym. Rozmiar wewnętrzny tych kontenerów to: 2230x2438x 2191 mm. Zarówno w kontenerach 20-stopowych jak i 40-stopowych da się transportować około dziesięć palet. Będą bardzo przydatne kiedy musisz przewieźć ładunków opakowanych, czyli przewożonych w skrzyniach, workach czy pudłach. Większe przesyłki, dla przykładu większe maszyny, można w nich również transportować luzem. Dostępne są też kontenery 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top”. Ich wymiary są podobne (choć nie zawsze identyczne) do zwykłych kontenerów 20-stopowych i 40-stopowych. Różnica polega przede wszystkim na tym, że kontenery „open top” otwierają się od góry. Wykorzystuje się je podczas transportu ładunków ładowanych z góry. Kontenery tego typu zwykle wykorzystuje się do transportowania ładunków o wysokości przekraczającej wysokość kontenerów otwieranych z boku. Niektórych ładunków nie da się załadować z boku, wtedy również przydają się kontenery „open top”. Oprócz tego, nieraz wykorzystuje się je do transportu ładunków sypkich, takich jak na przykład koks czy węgiel. Kolejny rodzaj kontenerów to tzw. kontenery „flat rack”. Przeznaczone są one przede wszystkim do przewozu produktów wielkogabarytowych a także ciężkich sztuk, których załadowanie na standardowe kontenery jest niemożliwe lub niełatwe. Niejednokrotnie ładuje się je na otwarte pokłady, więc przewożony ładunek bywa narażony na działanie warunków atmosferycznych. Kontenery w rodzaju „flat rack” występują rownież w wersji „collapsible”, która posiada składane ściany. W przewozie produktów wymagających utrzymania właściwej temperatury używa się kontenerów chłodniczych. Takich kontenerów zwykle używa się w transporcie żywności. Kontenery chłodnicze zaliczają się do sekcji kontenerów o kontrolowanej temperaturze. Poza nimi w tej kategorii mieszczą się również kontenery ogrzewane czy termiczne mechaniczne chłodzone. Pośród rozmaitych kontenerów znajdziemy również kontenery „high cube”. Używa się ich do przewozu przedmiotów przestrzennych. Są to kontenery charakteryzujące się podwyższoną wysokością Rodzaj „high cube palletwide” oprócz podwyższonej wysokości, ma też większą szerokość a także został zaprojektowany do przewozu palet. Oprócz wymienionych typów w transporcie wykorzystuje się też na przykład kontenery „open side” z otwieranymi bokami, kontenery o otwieranych bokach i dachu, kontenery cysterny, kontenery typu „rolling floor”, czyli wyposażone w podłogę toczną, kontenery z wentylacją, kontenery oz obudową, którą można zdjąć w całości, a także kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.
Wewnątrz kontenerów najczęściej znajdują się punkty zaczepień i haki. Maksymalna ładowność maszyn zwykle wynosi nie więcej niż 28 ton.

 

Sposób przewożenia kontenerów

Do przewozu kontenerów zazwyczaj wykorzystuje się samochody ciężarowe. Samochody ciężaroweCiężarówki wyposażone są w rozmaite naczepy, ale te pojazdy, które wykorzystuje się do przewozu kontenerów, są wyposażone w ciągnik siodłowy oraz naczepę podkontenerową.

 

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera lub kontenerów zależy od trasy, wymiarów przewożonego towaru, typu ładunku oraz warunków, jakie muszą być spełnione w czasie przewozu. Przewoźnicy osobno wyceniają każde zlecenie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport kontenerów Złotoryja już od 600 zł!

Zleć transport kontenerów