Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport łodzi motorowej. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą łodzie motorowe.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione łodzie:

Przesyłki jacht motorowy invictus 280cx
jacht motorowy invictus 280cx

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Gdynia
Cena:
1 330,00 zł

Oszczędność:

1 228 zł
Przesyłki Łódź motorowa
Łódź motorowa

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Szwajcaria, Spiez
Cena:
4 500,00 zł

Oszczędność:

4 154 zł
Przesyłki Łódź motorowa
Łódź motorowa

Skąd:

Polska, Gliwice

Dokąd:

Polska, Ostróda
Cena:
1 090,00 zł

Oszczędność:

537 zł
Przesyłki Łódz motorowa 6,5 metra na przyczepie dwu osiowej
Łódz motorowa 6,5 metra na przyczepie dwu osiowej

Skąd:

Polska, Iława

Dokąd:

Polska, Jastarnia
Cena:
1 490,00 zł

Oszczędność:

734 zł
Przesyłki Lodka na wozku do zaladowania np na autolawete
Lodka na wozku do zaladowania np na autolawete

Skąd:

Polska, Głubczyce

Dokąd:

Polska, Lublin
Cena:
790,00 zł

Oszczędność:

927 zł
Przesyłki Łódź motorowa z przyczepą
Łódź motorowa z przyczepą

Skąd:

Francja, Pleubian

Dokąd:

Polska, Wiślina
Cena:
1 000,00 zł

Oszczędność:

639 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

WSZYSTKO ZGODNIE Z UMOWĄ.

Łódź motorowa 5m na przyczepce

,
Trasa: Goteborg - Straszyn

Wszystko ok.Super przewoźnik. Super kontakt. Pełen profesjonalizm. Polecam. Będe w przyszłości korzystał z usług Kamila.

Quicksilver 650

Klient: Kamil H.
,
Trasa: La Londe-les-Maures - Opole

Polecam.

Łódź motorowa Viking z przyczepką

Klient: Maciej B.
,
Trasa: Ełk - Barsbüttel

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport łodzi motorowych

Decydując się na przewiezienie łodzi motorowej, należy wziąć pod uwagę pewne kryteria, którymi wyróżnia się organizacja przewozu pojazdu o większych gabarytach. Bezpieczny transport w tym przypadku wymaga dbałości o jak najbardziej efektywny przebieg od momentu załadunku, aż do chwili dostarczenia na miejsce dostawy. Bez względu na wybrany sposób transportu, przewóz łodzi motorowej wymaga precyzyjnego zaplanowania każdego szczegółu przejazdu, co pozwoli zrealizować przewóz w wybranym terminie i w sposób dostosowany do wartości ładunku.

W zależności od rodzaju łodzi, różne mogą być kryteria przewozu. Do łodzi motorowych zaliczane są łodzie patrolowe, robocze, rybackie oraz turystyczne. Waga naszego pojazdu wodnego będzie miała kluczowe znaczenie w dobraniu najlepszego środka transportu. Decydując się na przewiezienie łodzi we własnym zakresie, z użyciem samochodu osobowego lub mniejszego dostawczego lub terenowego, łączna masa przyczepy i łodzi nie może przekroczyć masy pojazdu wykorzystanego do transportu. W przypadku przekroczenia wagi 3500 kg przez przyczepę i pojazd użyty w przewozie, kierowca powinien posiadać odpowiednią kategorię prawa jazdy.

Zorganizowanie transportu łodzi należy zacząć od przygotowania samej maszyny do przewozu. Wszystkie ruchome części powinny zostać osłonięte, zaś pojazd należy zabezpieczyć wyrównując jego ciężar, zapobiegając możliwemu przemieszczaniu się w toku transportu. W przypadku podjęcia decyzji o skorzystaniu z usług firmy przewozowej zwykle możemy liczyć na pomoc przewoźnika w kwestii odpowiedniego rozłożenia ciężaru zarówno na przewożonej łodzi, jak i pojeździe transportowym. Może się zdarzyć, że konieczne będzie opróżnienie łodzi, gdy dopuszczalna waga ładunku zostanie przekroczona. Stabilność łodzi w trakcie transportu może zapewnić odpowiednia konstrukcja pojazdu przewożącego ładunek, oferująca specjalne podpory czy dodatkowe materiały ochronne. Tego rodzaju udogodnienia posiadają przewoźnicy dysponujący samochodami ciężarowymi. Mniejsze łodzie można umieścić na przyczepie, sprawdzając uprzednio limit wagowy przyczepy. Należy również sprawdzić stan opon, upewniając się, że ilość powietrza jest wystarczająca do przewozu. Odpowiednie obciążenie przyczepy również ma znaczenie, wyważony nacisk zaczepu przyczepy na hak holowniczy wpływa na stabilizację pojazdu wodnego w trakcie transportu.

Skutecznym sposobem mocowania łodzi do pojazdu będzie użycie pasów, które po odpowiedniej regulacji i dopasowaniu do gabarytów łódki zapobiegną przemieszczaniu się pojazdu. Dodatkową metodą zabezpieczenia w transporcie może być organizacja transportu przy użyciu plandeki oraz specjalnych mat ochronnych. Ponadto, warto zadbać o odpowiednie ułożenie masztu, który zwykle wystaje poza rufę łodzi. Niezbędne będzie także oznakowanie masztu, w celu zachowania widoczności pośród innych uczestników ruchu drogowego.

Skorzystanie z usług firmy transportowej gwarantuje większe bezpieczeństwo przewozu, pod warunkiem jednak, że wyjaśnione zostaną kwestie dotyczące formalności związanych z odpowiednią dokumentacją przewożonego pojazdu wodnego. Istotne będzie tutaj poświadczenie przez zleceniodawcę ubezpieczenia łodzi czy posiadanego atestu. Przewoźnik natomiast powinien udzielić informacji na temat dokumentów, które potwierdzają jego kompetencje upoważniające do wykonania transportu pojazdu o szczególnej wartości. Dodatkowe informacje na temat firmy przewozowej znajdują się w profilu przewoźnika. Pomocne przy dokonaniu wyboru oferty będzie również zapoznanie się z opiniami innych użytkowników, którzy s

Szukasz transportu?

Transport łodzi motorowych Kraków już od 450 zł!

Zleć transport łodzi motorowej