Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. POLECAM!

Homburg - Bydgoszcz Audi A3

Klient: Kuba K.
,
Trasa: Homburg - Bydgoszcz

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, bezpiecznie i na czas. Dobry kontakt przed i w trakcie. Polecam !!!! Michał

Ford Granada

Klient: Michał M.
,
Trasa: Gorzów Wielkopolski - Gdańsk

Wszystko OK. POLECAM!

Homburg - Bydgoszcz Opel Insignia

Klient: Kuba K.
,
Trasa: Homburg - Bydgoszcz

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że zamierzasz nabyć nowe meble i myślisz nad tym, jak sprawić, żeby dotarły do Twojego mieszkania. Może pragniesz sprezentować bliskiej osobie szafę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeżeli szukasz transportu mebli, możesz wystawić zlecenie na Clicktrans.pl, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio opracujesz plan. 


Przygotowanie do przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu obniżysz wagę mebli. Unikniesz także niebezpieczeństwa zepsucia ruchomych elementów oraz samych sprzętów. Zapomniane drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza sprzętów. 


Potem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Przewóz mniejszych części jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada słabe strony. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może negatywnie wpłynąć na ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa dobrze na jakość oraz konstrukcję mebli. Jednak przewóz mniejszych części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, zwłaszcza, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze meble uda się bez trudu przenieść. 


Warto pamiętać, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych rzeczy. Składanie mebli może okazać się trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: gwoździe, zaślepki itp. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce wszystkie części. Aby ułatwić sobie ponowne składanie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Elementy należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu oraz opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, inna torebka dla zaślepek z biurka. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i błędów podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o wsparcie. 


Ochrona mebli


Szczególnie istotną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom w trasie. Z tego powodu właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową bądź tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim warto ochronić wszystkie ruchome elementy. Nawet w przypadku gdy przewozimy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze czy drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się podczas noszenia bądź w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania mebli do przewozu. Wiele przydatnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym dużym supermarkecie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli masz w domu stare kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza wykorzystując tekturę, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę warto wykorzystać przede wszystkim w trakcie ochrony części szczególnie narażonych na uszkodzenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy frezowane oraz szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać także zabezpieczenia ze styropianu bądź koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Prawdopodobnie w trakcie przewozu meble przez jakiś czas będą stały na wilgotnej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na klatce schodowej albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń czy uszkodzeń, lepiej więc zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki przewozu


Jeśli meble są już rozłożone lub właściwie zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Przewoźnik musi wiedzieć, czy interesuje Cię sam przewóz czy cała usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj zatem o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także poznać wymiary oraz ciężar ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i podaj Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz to zawrzeć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt transportu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów oraz wagi mebli wybranych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma także to, czy usługa tyczy się tylko transportu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt przewozu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że zamierzasz nabyć nowe meble i myślisz nad tym, jak sprawić, żeby dotarły do Twojego mieszkania. Może pragniesz sprezentować bliskiej osobie szafę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeżeli szukasz transportu mebli, możesz wystawić zlecenie na Clicktrans.pl, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio opracujesz plan. 


Przygotowanie do przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu obniżysz wagę mebli. Unikniesz także niebezpieczeństwa zepsucia ruchomych elementów oraz samych sprzętów. Zapomniane drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza sprzętów. 


Potem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Przewóz mniejszych części jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada słabe strony. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może negatywnie wpłynąć na ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa dobrze na jakość oraz konstrukcję mebli. Jednak przewóz mniejszych części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, zwłaszcza, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze meble uda się bez trudu przenieść. 


Warto pamiętać, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych rzeczy. Składanie mebli może okazać się trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: gwoździe, zaślepki itp. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce wszystkie części. Aby ułatwić sobie ponowne składanie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Elementy należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu oraz opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, inna torebka dla zaślepek z biurka. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i błędów podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o wsparcie. 


Ochrona mebli


Szczególnie istotną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom w trasie. Z tego powodu właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową bądź tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim warto ochronić wszystkie ruchome elementy. Nawet w przypadku gdy przewozimy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze czy drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się podczas noszenia bądź w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania mebli do przewozu. Wiele przydatnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym dużym supermarkecie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli masz w domu stare kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza wykorzystując tekturę, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę warto wykorzystać przede wszystkim w trakcie ochrony części szczególnie narażonych na uszkodzenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy frezowane oraz szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać także zabezpieczenia ze styropianu bądź koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Prawdopodobnie w trakcie przewozu meble przez jakiś czas będą stały na wilgotnej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na klatce schodowej albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń czy uszkodzeń, lepiej więc zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki przewozu


Jeśli meble są już rozłożone lub właściwie zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Przewoźnik musi wiedzieć, czy interesuje Cię sam przewóz czy cała usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj zatem o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także poznać wymiary oraz ciężar ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i podaj Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz to zawrzeć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt transportu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów oraz wagi mebli wybranych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma także to, czy usługa tyczy się tylko transportu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt przewozu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Barton on Sea już od 50 zł!

Zleć transport mebli