Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko załatwione w sposób profesjonalny. Polecam korzystanie z usług przewoźnika.

Witryna, szafka RTV z nakładką, półka wisząca

Klient: Dariusz L.
,
Trasa: Warszawa - Zwoleń

polecam, wszystko w najlepszym porządku

łóżko i skrzynia

Klient: Anna M.
,
Trasa: Lubartów - Łódź

Bardzo dobry kontakt, staranność wykonania usługi na wysokim poziomie. Polecam.

komoda RTV Polska

,
Trasa: Jaworze - Nowa Wola

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że planujesz nabyć nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dotarły do Twojego domu. Może pragniesz sprezentować komuś szafę, sofę bądź biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli poszukujesz transportu mebli, możesz opublikować zlecenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to uczynić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz firmę transportową oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy może być problematyczny, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli właściwie się przygotujesz. 


Przygotowanie do przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. W ten sposób obniżysz wagę mebli. Unikniesz również niebezpieczeństwa zniszczenia ruchomych części i samych mebli. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a niewyjęty z kanapy koc sprawi, że mebel będzie cięższy. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport małych części jest znacznie prostszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale również, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Mimo tego transport niewielkich elementów jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedynym wyjściem, w szczególności, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze przedmioty da się bez trudu wnieść. 


Należy pamiętać, że nie wszystkie meble można rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble w częściach, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Skręcenie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: śrubki, kołki itd. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, przypominających, gdzie pasują dane części. Części należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu oraz podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, inna torebka dla zaślepek z stołu. W ten sposób unikniesz zamieszania oraz niedociągnięć podczas prób dopasowania części do danych mebli. Nie zapomnij też o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest nieładne bądź wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie ładunku


Szczególnie istotną sprawą jest ochrona mebli. Należą one do przedmiotów, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone w trasie. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza transportując meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne części owinąć w folię bąbelkową czy matę. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy możliwości rozmontowania mebli. Przede wszystkim warto ochronić wszystkie ruchome elementy. Nawet w przypadku gdy przewozimy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak kosze albo półki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się w trakcie noszenia bądź w trasie. Sklepy budowlane oferują wiele materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do przewozu. Wiele przydatnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz także tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową bądź zabezpiecza z użyciem tektury, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać zwłaszcza w trakcie zabezpieczania elementów najbardziej podatnych na uszkodzenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy frezowane i szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać także zabezpieczenia styropianowe lub koce z filcu. Z reguły zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Możliwe, że podczas przewozu meble przez jakiś czas będą postawione na mokrej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na schodach czy chodniku. W celu uniknięcia zabrudzeń bądź uszkodzeń, warto zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący pobrudzić czy przedziurawić.


Warunki transportu


Jeżeli meble są już rozłożone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Firma przewozowa musi wiedzieć, czy interesuje Cię jedynie transport czy pełna usługa: transport połączony z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie samodzielnie znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna też zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary oraz ciężar mebli. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i podaj Przewoźnikowi szczegółowe dane. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj Przewoźników, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Cena przewozu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów oraz wagi mebli przeznaczonych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wlicza się w nią też rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt przewozu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania to 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że planujesz nabyć nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dotarły do Twojego domu. Może pragniesz sprezentować komuś szafę, sofę bądź biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli poszukujesz transportu mebli, możesz opublikować zlecenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to uczynić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz firmę transportową oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy może być problematyczny, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli właściwie się przygotujesz. 


Przygotowanie do przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. W ten sposób obniżysz wagę mebli. Unikniesz również niebezpieczeństwa zniszczenia ruchomych części i samych mebli. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a niewyjęty z kanapy koc sprawi, że mebel będzie cięższy. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport małych części jest znacznie prostszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale również, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Mimo tego transport niewielkich elementów jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedynym wyjściem, w szczególności, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze przedmioty da się bez trudu wnieść. 


Należy pamiętać, że nie wszystkie meble można rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble w częściach, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Skręcenie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: śrubki, kołki itd. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, przypominających, gdzie pasują dane części. Części należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu oraz podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, inna torebka dla zaślepek z stołu. W ten sposób unikniesz zamieszania oraz niedociągnięć podczas prób dopasowania części do danych mebli. Nie zapomnij też o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest nieładne bądź wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie ładunku


Szczególnie istotną sprawą jest ochrona mebli. Należą one do przedmiotów, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone w trasie. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza transportując meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne części owinąć w folię bąbelkową czy matę. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy możliwości rozmontowania mebli. Przede wszystkim warto ochronić wszystkie ruchome elementy. Nawet w przypadku gdy przewozimy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak kosze albo półki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się w trakcie noszenia bądź w trasie. Sklepy budowlane oferują wiele materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do przewozu. Wiele przydatnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz także tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową bądź zabezpiecza z użyciem tektury, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać zwłaszcza w trakcie zabezpieczania elementów najbardziej podatnych na uszkodzenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy frezowane i szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać także zabezpieczenia styropianowe lub koce z filcu. Z reguły zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Możliwe, że podczas przewozu meble przez jakiś czas będą postawione na mokrej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na schodach czy chodniku. W celu uniknięcia zabrudzeń bądź uszkodzeń, warto zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący pobrudzić czy przedziurawić.


Warunki transportu


Jeżeli meble są już rozłożone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Firma przewozowa musi wiedzieć, czy interesuje Cię jedynie transport czy pełna usługa: transport połączony z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie samodzielnie znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna też zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary oraz ciężar mebli. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i podaj Przewoźnikowi szczegółowe dane. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj Przewoźników, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Cena przewozu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów oraz wagi mebli przeznaczonych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wlicza się w nią też rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt przewozu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania to 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Sosnowiec już od 50 zł!

Zleć transport mebli