Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Yamaha Tenere 700
Yamaha Tenere 700

Skąd:

Polska, Pysznica

Dokąd:

Polska, Gostyń
Cena:
540,00 zł

Oszczędność:

562 zł
Przesyłki Piaggio Si
Piaggio Si

Skąd:

Polska, Gostyń

Dokąd:

Polska, Wrocław
Cena:
200,00 zł

Oszczędność:

113 zł
Przesyłki Mini cross
Mini cross

Skąd:

Polska, Pajęczno

Dokąd:

Polska, Gostyń
Cena:
200,00 zł

Oszczędność:

99 zł
Przesyłki Wfm 125
Wfm 125

Skąd:

Polska, Gniezno

Dokąd:

Polska, Sarnaki
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

211 zł
Przesyłki Suzuki Intruder 125
Suzuki Intruder 125

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wrocław
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

416 zł
Przesyłki Yt capra
Yt capra

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Police
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

197 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam

Malaguti RST125

Klient: Filip T.
,
Trasa: Prath - Belsk Duży

Polecam 100%

Honda Shadow 750

Klient: Robert W.
,
Trasa: Lutherstadt Eisleben - Piekary Śląskie

Polecam ! - szybko i sprawnie :)

BMW K 1600 GT

Klient: Hubert N.
,
Trasa: Garwolin - Gorzów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Duża część ogłoszeń publikowanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy przewozu motocykli. Wielu przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli i skuterów. Ogłoszenia często publikują osoby, które właśnie zakupiły jednośladowiec i potrzebują, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca pobytu. Nierzadko przewóz zlecają też osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą skuterów. Niektórzy motocykliści wybierający się w zagraniczne podróże preferują, aby motocykl dostarczono na miejsce docelowe przez firmę, zwłaszcza, jeżeli to miejsce jest położone daleko lub trudno dostępne, jak na przykład archipelagi. Nie mają ochoty przebywać całej drogi jednośladem, tylko cieszyć się jazdą dopiero na miejscu, szukają więc ofert przewoźników. Jeżeli szukasz przewoźnika, wystaw zlecenie w serwisie Clicktrans, zbierz wyceny od przewoźników, wybierz jedną z ofert i zamów przewóz. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki transportuje się motocykl, powinien być dostosowany do rodzaju maszyny. Niektóre motory przewozi się dużo łatwiej, przewóz innych jest o wiele bardziej skomplikowany. Zależy to m.in. od wymiarów, wagi oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma także liczba oraz rodzaj miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można bardzo łatwo przymocować, w przypadku innych, zwłaszcza tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie miejsca do przymocowania pasów. Jest to niezwykle istotna kwestia, odpowiednie przymocowanie ładunku jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Motocykle przewozić można na parę różnych sposobów. Często pojazd przewozi się w vanie lub na przyczepie. Na rynku można znaleźć specjalne przyczepy dostosowane do przewozu motocykli. Cechuje je to, że mają oparcie lub uchwyt dla przedniego koła. Mają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której ustawia się koła pojazdu, dzięki niej są stabilne. Częścią przyczep motocyklowych są także specjalne uchwyty do pasów. Mimo tego motor można transportować również na zwykłej przyczepie. Szczególnie ważne są mocne uchwyty do pasów, niełatwo je zastąpić. Jednak jeśli przyczepa nie posiada najazdu, warto użyć choćby mocną deskę i z jej pomocą załadować motocykl na przyczepę. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ motocykl może wypaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Są różne rozwiązania, lecz jednym z najprostszych i najskuteczniejszych jest użycie 4 pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach motocykla, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu oraz na odwrót. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą być oparte na mocnych, metalowych elementach. Nie zakłada się pasów na delikatnych elementach, takich jak zębatki czy szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o pozostałe elementy i doprowadzić do ich zniszczenia. Bardzo szerokie bądź dłuższe pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz właściwie dopasowane. Powinny mieć stabilny mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy przewozie motocykli czy skuterów powinny mieć zamknięte zapięcie. Należy zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, bo to może spowodować, że pojazd przewróci się w trasie. Jednakże nie jest rekomendowane także całkowite ściśnięcie skoku zawieszenia, bo to, przy dłuższych trasach, prowadzi do usterki uszczelniaczy i wycieku płynu z amortyzatorów. Należy więc umieścić element, który blokuje zawieszenie. Dzięki t

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Gostyń już od 110 zł!

Zleć transport motocykla