Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Wfm 125
Wfm 125

Skąd:

Polska, Gniezno

Dokąd:

Polska, Sarnaki
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

211 zł
Przesyłki Suzuki Intruder 125
Suzuki Intruder 125

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wrocław
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

416 zł
Przesyłki e-max skuter elektryczny
e-max skuter elektryczny

Skąd:

Holandia, Barneveld

Dokąd:

Polska, Błonie
Cena:
600,00 zł

Oszczędność:

257 zł
Przesyłki Quad 200
Quad 200

Skąd:

Niemcy, Nordhorn

Dokąd:

Polska, Sierakowice
Cena:
700,00 zł

Oszczędność:

573 zł
Przesyłki Yt capra
Yt capra

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Police
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

197 zł
Przesyłki SurRon Light Bee
SurRon Light Bee

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Mechnice
Cena:
170,00 zł

Oszczędność:

96 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam tę firmę. Usługa transportu została wykonana na najwyższym poziomie, obsługa była profesjonalna. Pozdrawiam !

Junak 901

Klient: Hubert N.
,
Trasa: Gorzów Wielkopolski - Pabianice

Wszystko na PRO poziomie.

Suzuki Intruder 125

Klient: Adela M.
,
Trasa: Żary - Środa Śląska

SUPER KONTAKT KONKRETNE USTALENIA ZREALIZOWANE POLECAM BARDZO SKORZYSTAM PRZY NASTĘPNEJ POTRZEBIE .

Yamaha X-Max 125

,
Trasa: Biniew - Krosno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Duża część ogłoszeń zamieszczanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy transportu jednośladów. Wielu przewoźników ma ogromne doświadczenie właśnie w transporcie motocykli i skuterów. Zlecenia z reguły wystawiają osoby, które właśnie kupiły motocykl i chcą, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca pobytu. Często transport zlecają także osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą motocykli. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże preferują, by motocykl dostarczono na miejsce docelowe przez przewoźnika, szczególnie, jeśli to miejsce jest odległe bądź trudno dostępne, jak na przykład archipelagi. Nie mają ochoty przebywać całej drogi motocyklem, wolą rozpocząć jazdę już na miejscu, korzystają więc z usług przewoźników. Jeżeli potrzebujesz przewoźnika, wystaw zlecenie w naszym serwisie, zbierz wyceny od przewoźników, zdecyduj się na najlepszą z ofert i zamów usługę transportu. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki transportuje się motocykl, musi być dopasowany do typu maszyny. Niektóre motory transportuje się znacznie łatwiej, przewóz pozostałych jest znacznie bardziej utrudniony. Zależy to między innymi od wymiarów, ciężaru oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma także liczba i typy miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można dosyć prosto przymocować, w przypadku innych, zwłaszcza tych bardziej okrytych, trudniej odnaleźć właściwe miejsca do przymocowania pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, odpowiednie przymocowanie ładunku jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Skutery przewozić można na parę różnych sposobów. Często pojazd przewozi się w vanie bądź na przyczepie. Na rynku można znaleźć specjalne przyczepy przeznaczone do przewozu motorów. Charakteryzują się one tym, że posiadają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Mają również najazd. Znajduje się na nich szyna, w której ustawia się koła jednośladu, dzięki niej są stabilne. Elementem przyczep motocyklowych są też specjalne uchwyty do pasów. Mimo tego motor można przewieźć również na tradycyjnej przyczepie. Szczególnie istotne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie posiada najazdu, można wykorzystać choćby twardą deskę i z jej pomocą wprowadzić pojazd na przyczepę. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ motocykl może spaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Są różne sposoby, lecz jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest wykorzystanie czterech pasów. Dwóch używa się do mocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, aby uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu i odwrotnie. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą być oparte na twardych, metalowych częściach. Nie zakłada się pasów na delikatnych elementach, takich jak manetki czy szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą trzeć o pozostałe części i prowadzić do ich zniszczenia. Dosyć szerokie czy dłuższe pasy nie są niezbędne, najważniejsze jest, aby były mocne i właściwie dopasowane. Powinny mieć dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy przewozie motocykli bądź skuterów muszą mieć zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość mocno, tak, aby nie było luzów, bo to może spowodować, że motocykl przewróci się podczas jazdy. Jednak nie jest zalecane także całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, ponieważ to, przy dłuższych trasach, prowadzi do usterki uszczelniaczy oraz wycieku oleju z amortyzatorów. T

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Los Angeles już od 110 zł!

Zleć transport motocykla